Spotkanie warzywne

W dniu 01.08.2019 roku Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Przecławiu przy współpracy z Powiatowym Biurem Zespołu Doradców Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kolbuszowej zorganizowała szkolenie dla rolników zainteresowanych uprawą warzyw. Podczas trwającego właśnie sezonu ogórkowego, grupa około 30 osób spotkała się na polu doświadczalnym Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian (SDOO) w Przecławiu, gdzie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z testowanymi odmianami ogórka, a także papryki i fasoli. Zostały zaprezentowane odmiany wpisane do krajowego rejestru oraz nowe odmiany testowane na zlecenie hodowców.

Podczas spotkania specjaliści SDOO prowadzący doświadczenia z warzywami Pani Aneta Ferfecka, Pani Paulina Dydo i Pan Mirosław Helowicz przekazali informację na temat plonowania odmian i innych cech użytkowych odmian ogórka. w latach 2017-2018 oraz roku 2019 uzyskane do tej pory z roku.

W szkoleniu udział wziął przedstawiciel firmy hodowlano nasiennej Spójni Nochowo Pan Dariusz Bartnik, który przestawił odmiany warzyw ,,Spójni Nochowo ze szczególnym uwzględnieniem odmian ogórka.