18.07.2013 r. - Dzień ogórka i fasoli

          Dnia 18 lipca 2013 roku w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Przecławiu spotkali się , Hodowcy oraz Przedstawiciele wielu Firm Hodowlanych odmian ogórka i fasoli, Specjaliści Pracowni Roślin Warzywnych Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych, producenci , Przedstawiciele Nauki Wydziału Biologiczno Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego, Inspektorzy WIORIN Oddziału Podkarpackiego, specjaliści SDOO w Przecławiu i inni.

          W takcie spotkania uczestnicy zapoznali się z wynikami badań odmian ogórka i fasoli prezentowanymi przez Specjalistów COBORU, wizytowali poletka doświadczalne z odmianami ogórka i fasoli oraz zapoznali się z ofertą środków ochrony roślin przedstawioną przez przedstawiciela Firmy Bayer Crop Science jak również nawozami ogrodniczymi firmy Yara Poland Sp. z o.o.

          Wiele czasu poświęcono dyskusji na temat rozwiazywania problemów w uprawie ogórków i fasoli z jakimi borykają się producenci w czasie tegorocznej niesprzyjającej wegetacji – dynamicznie zmieniająca się pogoda na przemian dni upalne, zimne noce, występujące nawałnice. Ten przebieg pogody był przyczyną zahamowania wzrostu roślin jak również dużego porażania chorobami zwłaszcza kanciasta plamistością.

          SDOO w Przecławiu dziękuje Firmom Bayer Crop Science oraz Yara Poland Sp z o.o za pomoc finansowa w przygotowaniu Dnia Ogórka i fasoli.